Lees voor
Zoek
Home > Westerkerk > Activiteiten

Activiteiten


10
JUN
19.30 uur
Westerkerk en online

Gemeenteavond

Op 10 juni organiseren we een gemeenteavond voor onze wijk over de toekomst van onze Hervormde Gemeente.

Deze avond is een vervolg op de gemeenteavond van 2 juni die voor alle wijken was. De presentatie van deze gemeenteavond is als download beschikbaar. Een publieksversie van het rapport van de Algemene Kerkenraad met daarin de voorstellen is op te vragen bij de scriba van de Algemene Kerkenraad. U kunt de gemeenteavond van 2 juni terugkijken via YouTube.

Op de gemeenteavond van 10 juni gaan we in op de voorstellen in dit rapport en de consequenties daarvan voor onze wijk. U kunt op deze avond vragen stellen en uw mening geven.
De voorstellen omvatten onder andere:
  • Nieuwe Kerk Noord en Nieuwe Kerk Zuid samenvoegen tot één wijk Nieuwe Kerk; 
  • Leuvenum en Staverden (Kapel) verzelfstandigen (tijdelijk 0.5 fte predikant);
  • Stimuleren samenwerking Oude Kerk, Kerkelijk Centrum en Westerkerk met oog op fusie tot 1 of 2 wijkgemeenten;
  • Kosters per 1-1-2022 terug naar max 12 uur; West houdt 10 uur;
  • Kosters per 1-1-2025 alleen vrijwilligers;
  • Organisten per 1-2022 alleen vrijwillgers;
  • Aanstellen van een vrijwilligerscoördinator per gebouw.
Er zijn 60 plaatsen in de kerk beschikbaar voor bezoekers. De avond is uiteraard ook online te volgen via YouTube of de website.

Na de gemeenteavond kunt u uiteraard via e-mail reageren op het rapport. Bij voorkeur voor 17 juni aanstaande; op die datum vergadert de wijkkerkenraad waarin we uw vragen en opmerkingen graag meenemen.



Deel op Deel op

Details

19.30 uur
Westerkerk en online

Zoek activiteit

Van
Tot
Zoek

Activiteiten

13
NOV

Kerk en Israël: Hoe voeren we open gesprek over Israël?

Hoe voeren we open gesprek over Israël?
Er zijn weinig thema’s die zo gevoelig liggen als Israël, zeker nu het conflict in Gaza zoveel “gemengde” gevoelens oproept. In veel kerkelijke gemeentes wordt het onderwerp “Israël” gemeden, omdat men bang is voor polarisatie. Uitgangspunt in deze bijeenkomst vormt het besef dat Joden en Palestijnen vanuit verschillende perspectieven leven.

Het Joodse perspectief is gekleurd door een lange geschiedenis met heel veel trauma’s. Daar is de aanslag van 7 oktober 2023 nog bijgekomen. Het perspectief van de Palestijnen kent zijn eigen geschiedenis. Geert de Korte zoekt in zijn werk naar een weg tussen beide perspectieven die met elkaar schuren en soms onverenigbaar zijn. In deze bijeenkomst vertelt hij vanuit zijn ervaringen hoe hij met deze beide perspectieven omgaat. Ook zal hij enkele suggesties doen hoe wij met dit spanningsveld om kunnen gaan als het gaat over Israël.

Datum: Donderdag 13 november 2025 (Kerkzaal)
Spreker: Geert de Korte; Centrum Israel Studies, Ede (CIS)

Alle bijeenkomsten worden gehouden in:
Plaats: Westerkerk, Oude Nijkerkerweg 4; 3853 JS Ermelo
Tijd: 20.00 – 21.30 uur; kerk open 19.30 uur
Koffie/thee voor en na de lezing
Toegang: vrij; collecte voor het bestrijden van de onkosten.

Voor meer informatie of vragen, kunt u contact opnemen met mevr. N. Kommers. Email:p.a.kommers@planet.nl.

Overige bijeenkomsten op:
20.00 uur - 21.30 uur
Westerkerk (kerkzaal)
Meer informatie

minder
20
JAN

Kerk en Israël: Jezus nog altijd verbonden met Zijn volk?

Jezus nog altijd verbonden met Zijn volk?
Jezus is geboren uit een joodse vrouw Maria en leefde als Jood thoraïtisch in Israël te midden van Zijn volk. Een tekst als “Het woord is vlees geworden en het heeft onder ons gewoond”(Joh. 1:14) suggereert dat Jezus een universeel mens is geworden en dat Hij niet langer verbonden is met Zijn volk. Veel teksten wijzen op het tegendeel.

In de aankondiging van de geboorte van Jezus zegt de engel Gabriël dat de Here God Jezus de troon van Zijn vader David zal geven en Hij tot in eeuwigheid als Koning over het huis van Jacob zal heersen (Luc 1: 2, 33). In Rom. 11:26-29 zegt Paulus dat de Verlosser (Jezus) uit Sion zal komen en Hij de goddeloosheden van Jakob zal afwenden. Israël blijft de geliefde van God, want de genadegaven en Gods’ roeping zijn vanwege de verbonden die God met de vaderen gesloten heeft onberouwelijk.

In deze lezing denken we na wat Jezus verbondenheid met Zijn volk betekent voor Israël, de Kerk, de volkeren en de komst van het Koninkrijk.

Datum: Dinsdag 20 januari 2026
Spreker: Ds. Henk Poot; Christenen voor Israël, Nijkerk

Alle bijeenkomsten worden gehouden in:
Plaats: Westerkerk, Oude Nijkerkerweg 4; 3853 JS Ermelo
Tijd: 20.00 – 21.30 uur; kerk open 19.30 uur
Koffie/thee voor en na de lezing
Toegang: vrij; collecte voor het bestrijden van de onkosten.

Voor meer informatie of vragen, kunt u contact opnemen met mevr. N. Kommers. Email:p.a.kommers@planet.nl.

Overige bijeenkomsten op:
20.00 uur - 21.30 uur
Westerkerk, De Vleugel
Meer informatie

meer
10
FEB

Kerk en Israël: Het gebed als offer – leren van de Joodse gebedstraditie

Het gebed als offer – leren van de Joodse gebedstraditie
Wie luistert naar de manier waarop een ander bidt, kijkt zo iemand in zijn hart. Om de Joodse geloofsbeleving te leren kennen, willen we luisteren naar het gebed zoals dat in de synagoge klinkt. Het synagogale gebed bij uitstek is het “Achttiengebed” dat orthodoxe Joden driemaal daags bidden en dat nauw verwantschap toont met het Onze Vader, dat in principe ook een Joods gebed is.

Het goed verstaan van de diepte en rijkdom van het gebed is alleen mogelijk als we het verbinden met het begrip offer. De Joodse denker A. J. Heschel merkt op: “Het gebed is offer”. In Psalm 141: 2 lezen we dan ook: “Laat mijn gebed als wierook zijn voor U, en het heffen van mijn handen als een avondoffer”. Het begrip offer is een moeilijk thema, maar het voert ons wel tot het hart van het gebed. In deze lezing gaan we daar dieper op in en de vraag is wat we kunnen leren van de Joodse gebedstraditie. Wellicht kan deze bijeenkomst een inspiratiebron vormen voor uw eigen gebed!

Datum: Dinsdag 10 februari 2026
Spreker: Ds. Jacco Overeem; medewerker Kerk en Israël PKN, Utrecht

Alle bijeenkomsten worden gehouden in:
Plaats: Westerkerk, Oude Nijkerkerweg 4; 3853 JS Ermelo
Tijd: 20.00 – 21.30 uur; kerk open 19.30 uur
Koffie/thee voor en na de lezing
Toegang: vrij; collecte voor het bestrijden van de onkosten.

Voor meer informatie of vragen, kunt u contact opnemen met mevr. N. Kommers. Email:p.a.kommers@planet.nl.

Overige bijeenkomsten op:
20.00 uur - 21.30 uur
Westerkerk, De Vleugel
Meer informatie

meer
Website ontwikkeling: Exitus ICT