Lees voor
Zoek
Home > Westerkerk > Activiteiten

Activiteiten


17
MEI
20.00 uur - 21.45 uur
Westerkerk

Lezing kerk en Israël

Thema: Hoe God aan het werk is in Israël en de regio
Inleider: Piet en Alice Jonkers (Near East Ministry, Voorthuizen)
Datum en tijd: 17 mei; 20.00 uur – 21.45 uur
Plaats: Westerkerk Ermelo

Zij vertellen graag over hun werkervaringen in Israël hoe God in het Midden-Oosten aan het werk is; hoe de regio opgeschud wordt en hoe het Evangelie verzoening brengt tussen Joden en Arabieren. Dat het hierin belangrijk is om niet met politieke, maar met geloofsogen naar Israël te kijken. Niet alleen voor Israël, maar ook voor de Arabische volken staan er in de Bijbel rijke beloften!

De lezing is online te volgen via YouTube, website en kerkomroep.


Deel op Deel op

Details

20.00 uur - 21.45 uur
Westerkerk

Zoek activiteit

Van
Tot
Zoek

Activiteiten

22
NOV

Spelletjesavond

20.15 uur
Huiskamer, de Vleugel
Meer informatie

minder
10
JAN

Nieuwjaarsfeest

Nieuwjaarsfeest voor hele gemeente (met eten enz).
15.00 uur
Westerkerk
Meer informatie

meer
20
JAN

Kerk en Israël: Jezus nog altijd verbonden met Zijn volk?

Jezus nog altijd verbonden met Zijn volk?
Jezus is geboren uit een joodse vrouw Maria en leefde als Jood thoraïtisch in Israël te midden van Zijn volk. Een tekst als “Het woord is vlees geworden en het heeft onder ons gewoond”(Joh. 1:14) suggereert dat Jezus een universeel mens is geworden en dat Hij niet langer verbonden is met Zijn volk. Veel teksten wijzen op het tegendeel.

In de aankondiging van de geboorte van Jezus zegt de engel Gabriël dat de Here God Jezus de troon van Zijn vader David zal geven en Hij tot in eeuwigheid als Koning over het huis van Jacob zal heersen (Luc 1: 2, 33). In Rom. 11:26-29 zegt Paulus dat de Verlosser (Jezus) uit Sion zal komen en Hij de goddeloosheden van Jakob zal afwenden. Israël blijft de geliefde van God, want de genadegaven en Gods’ roeping zijn vanwege de verbonden die God met de vaderen gesloten heeft onberouwelijk.

In deze lezing denken we na wat Jezus verbondenheid met Zijn volk betekent voor Israël, de Kerk, de volkeren en de komst van het Koninkrijk.

Datum: Dinsdag 20 januari 2026
Spreker: Ds. Henk Poot; Christenen voor Israël, Nijkerk

Alle bijeenkomsten worden gehouden in:
Plaats: Westerkerk, Oude Nijkerkerweg 4; 3853 JS Ermelo
Tijd: 20.00 – 21.30 uur; kerk open 19.30 uur
Koffie/thee voor en na de lezing
Toegang: vrij; collecte voor het bestrijden van de onkosten.

Voor meer informatie of vragen, kunt u contact opnemen met mevr. N. Kommers. Email:p.a.kommers@planet.nl.

Overige bijeenkomsten op:
20.00 uur - 21.30 uur
Westerkerk, De Vleugel
Meer informatie

meer
Website ontwikkeling: Exitus ICT