Lees voor
Zoek

Welkom in de Oude Kerk

Als wijkgemeente rond de oude dorpskerk genieten we elke zondag het voorrecht om op deze plek samen te komen, waar al door de eeuwen heen mensen hun vreugde en zorgen brengen.
Welkom bij de gemeente van de Oude Kerk !

OPGELET ! Diensten zijn ONLINE; voor plaats in de kerk reserveren via 06-48370155 op Ma en Wo 19.00 - 20.30 uur
Meer info: naar beneden scrollen naar nieuws

Kerkdiensten

toon kalender
<september 2020>
zomadiwodovrza
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Klik op de dienst om deze te beluisteren.
zo 13 sep
zo 20 sep
zo 27 sep

Adresgegevens Oude KerkKerkbrink 1
3851 MB Ermelo

T: 0341-551701

Plan uw route

Wat kunnen we voor u betekenen?

Als kerk staan wij voor u klaar. Heeft u hulp nodig of wilt u iets doorgeven? Gebruik dan onderstaande keuzebox.
Maak uw keuze

Activiteiten

19
SEP

Concert in de Muzerije 19 sep 2020 14:30

Beste mensen,

Nu er weer mogelijkheden zijn willen wij na een periode van stilstand de concerten in De Muzerije hervatten. Uiteraard wel met enkele aanpassingen die voortvloeien uit de richtlijnen die bij het geven van uitvoeringen van kracht zijn.

Een eerste aanpassing is dat de concerten, voor zover mogelijk en zolang het nodig is, tweemaal gegeven worden. Rekening houdend met de onderlinge afstand die gehouden moet worden en de daarmee samenhangende inrichting van De Muzerije, kunnen wij immers per concert minder bezoekers ontvangen. Om zoveel mogelijk muziekliefhebbers toch in de gelegenheid te stellen de concerten bij te wonen hebben wij voor deze oplossing gekozen.
De tijdstippen waarop de concerten plaatsvinden, namelijk 14.30 uur en 16.30 uur zijn zo gekozen, dat er tussendoor ruimschoots geventileerd kan worden en waar nodig gewerkt kan worden aan ontsmetting.

Een tweede aanpassing betreft het volgende: om een evenwichtige verdeling van het aantal bezoekers per concert te bewerkstelligen willen wij u vragen wanneer u van plan bent een concert te bezoeken, dit van tevoren aan te geven. Dit kan zowel telefonisch (0341-562762) als per e-mail. Fijn als u dan tevens vermeldt met hoeveel personen u denkt te komen en welk tijdstip uw voorkeur heeft.

Dan nu de aankondiging van het concert dat we graag willen houden op zaterdag 19 september aanstaande.:
Niet het voltallige Sweelinck Ensemble zal meewerken, zoals eerder aangekondigd, maar vanwege de beschikbare ruimte zullen enkele leden van dit ensemble zich instrumentaal laten horen.
Het gaat om de blokfluitiste Femke Vermaas en Janko Fraanje, die het clavecimbel en het secretaire-orgel zal bespelen.
Het programma dat zij aanbieden ziet er aantrekkelijk uit: een muzikale wandeling van Sweelinck naar Bach.
De aanvang van de concerten is, zoals hierboven al genoemd, 14.30 uur en 16.30 uur. De toegang is vrij. Na afloop zal worden gecollecteerd.

Graag tot ziens in De Muzerije!
Greetje en Gerrit 't Hart 
zaterdag 19 september 14:30 uur
De Muzerije, Telgterbuurtweg 27 Ermelo
Meer informatie

minder
19
SEP

Concert in de Muzerije 19 sep 2020 16:30

Beste mensen,

Nu er weer mogelijkheden zijn willen wij na een periode van stilstand de concerten in De Muzerije hervatten. Uiteraard wel met enkele aanpassingen die voortvloeien uit de richtlijnen die bij het geven van uitvoeringen van kracht zijn.

Een eerste aanpassing is dat de concerten, voor zover mogelijk en zolang het nodig is, tweemaal gegeven worden. Rekening houdend met de onderlinge afstand die gehouden moet worden en de daarmee samenhangende inrichting van De Muzerije, kunnen wij immers per concert minder bezoekers ontvangen. Om zoveel mogelijk muziekliefhebbers toch in de gelegenheid te stellen de concerten bij te wonen hebben wij voor deze oplossing gekozen.
De tijdstippen waarop de concerten plaatsvinden, namelijk 14.30 uur en 16.30 uur zijn zo gekozen, dat er tussendoor ruimschoots geventileerd kan worden en waar nodig gewerkt kan worden aan ontsmetting.

Een tweede aanpassing betreft het volgende: om een evenwichtige verdeling van het aantal bezoekers per concert te bewerkstelligen willen wij u vragen wanneer u van plan bent een concert te bezoeken, dit van tevoren aan te geven. Dit kan zowel telefonisch (0341-562762) als per e-mail. Fijn als u dan tevens vermeldt met hoeveel personen u denkt te komen en welk tijdstip uw voorkeur heeft.

Dan nu de aankondiging van het concert dat we graag willen houden op zaterdag 19 september aanstaande.:
Niet het voltallige Sweelinck Ensemble zal meewerken, zoals eerder aangekondigd, maar vanwege de beschikbare ruimte zullen enkele leden van dit ensemble zich instrumentaal laten horen.
Het gaat om de blokfluitiste Femke Vermaas en Janko Fraanje, die het clavecimbel en het secretaire-orgel zal bespelen.
Het programma dat zij aanbieden ziet er aantrekkelijk uit: een muzikale wandeling van Sweelinck naar Bach.
De aanvang van de concerten is, zoals hierboven al genoemd, 14.30 uur en 16.30 uur. De toegang is vrij. Na afloop zal worden gecollecteerd.

Graag tot ziens in De Muzerije!
Greetje en Gerrit 't Hart
zaterdag 19 september 16:30 uur
De Muzerije, Telgterbuurtweg 27 Ermelo
Meer informatie

meer
21
SEP

Stemmen van de ziel

De vergeten #Metoo's van vroeger
In zijn boek Stemmen van de ziel, vergeten waarheid van dementie laat Hans Siepel zien dat dementie veel meer is dan de medische 'verklaring': aantasting van hersencellen, waardoor het denkproces wordt vernietigd. Hij beschrijft het twee jaar durende dementieproces van zijn moeder, tussen de eerste aankondiging van dementie en haar sterven en afscheid.

Hans Siepel (1958) is schrijver en communicatiedeskundige, coach en adviseur.

Voor meer informatie en aanmelden: Metoo
maandag 21 september 2020
Oude Kerk
Meer informatie

meer

Laatste nieuws

Oude Kerk

Nieuws van rondom de Oude Kerk

12 september 2020  |  
voor de zondagen 20 en 27 september 2020


Zondag aan de orde
Zondag 20 september is het de startzondag van de gemeente en het afscheid van de wijkpredikant. In de eredienst wordt het vertrekpunt gekozen in twee brieven van de apostel Paulus – Fil. 1: 1-11 en 2 Tim 1:7. In de kindernevendienst gaat het, volgens het rooster van ‘Vertel het maar’,over “David geholpen door Abimelech” naar 1 Samuël 21. In de Op 27 september zal het gaan over “David neemt geen wraak” uit 1 Samuël 24.

Reserveren voor een plaats in de kerk: 06-48370155
Voorlopig vragen we van u, dat u zich steeds aanmeldt. Via een telefonische reserveringslijn kunt u zich opgeven om bij de dienst aanwezig te zijn. Het nummer is 06 48370155, dit is alleen mogelijk op de maandag- en woensdagavonden van 19.00 - 20.30 uur. Buiten deze tijdstippen is de telefoon niet bemand. Het is ook de bedoeling dat u de kinderen voor de oppas- en kindernevendienst aanmeldt op dit nummer en daarbij aangeeft of het de oppas of de kindernevendienst betreft. De kindernevendienst begint tegelijk met de kerkdienst in de Hoeve.

Kerk open op woensdagochtend
Iedere woensdagochtend is de kerk open tussen 10.00 en 11.00 uur voor ontmoeting met koffie - zodat we elkaar kunnen spreken en ontmoeten in deze lastige tijd. Wel blijven we op gepaste afstand.

Kinderoppas
Op zondag 20 september verzorgen Antoinette en Margaretha Blokland de kinderoppas.
Op zondag 27 september neemt Corine van Woerkens die voor haar rekening.

Kinderkerk
Hallo kinderen van de basisschool: We missen jullie! En we hebben zelfs gehoord dat jullie elkaar ook wel missen. Daarom willen we jullie uitnodigen om zondag 4 oktober naar de 1e Kinderkerk te komen. Je oudere broer en/of zus gaat wellicht naar de Jeugdkerk en dan zijn jullie van harte welkom in de Kinderkerk. Dit is gewoon tijdens de kerkdienst om 10 uur in de Hoeve. Misschien gaan papa en mama naar de kerk, maar dat hoeft niet. Jullie zijn altijd welkom. Het is fijn als je je voor vrijdag 2 oktober opgeeft bij: Marjolein van Nieuwenhuizen 06-24219273; Anette van Beekhuizen 06-23649528

Kostersdienst
Fennie Wouda verzorgt zowel op 20 als op 27 september de kostersdiensten.

Schriftlezing
Op 20 september verzorgt Lieuwe Hiemstra de schriftlezingen. Bob Roukema is lector op 27 september.

Hulpdienst Oude Kerk
Voor al uw hulpvragen kunt u terecht bij onze hulpdienst. Bel of e-mail gerust!
Diaken Ida van Dam tel.55.89.34, e-mail dambos@planet.nl of Joke van den Berg
tel. 0577 - 84.25.46, e-mail: jokeathomenew@xsyoumail.nl.

Gift
Ontvangen via ouderling J. Plette voor de diaconie € 60,-. Hartelijk dank.

Uit de wijkkerkenraad
Enkele punten uit de extra kerkenraadsvergadering van 20 augustus:
- De voorzitter opent de vergadering waarna Dineke Nijmeijer de overdenking verzorgt. Ze leest Lied 677 en 1 Koningen 19: De Heer komt naar Elia. Als overdenking leest Dineke een artikel van Barend Wallet: “ Stilte is de zendtijd van de Heilige Geest” en gaat voor in gebed.
- Gesprek met de voorbereidingscommissie: De voorbereidingscommissie bestaat uit mevr. Dineke Nijmeijer en de heren Bartho de Looij; Ruud Jan van den Berg en Bertus Bakker
De voorbereidingscommissie is geen beroepingscommissie, maar stelt in overleg met de wijkkerkenraad profielschetsen op van wijkgemeente en predikant. Daarbij is de kerkenraad “eigenaar” van het proces om tot een keuze voor een nieuwe wijkpredikant te komen en regelmatig afstemming met de (wijk)gemeenteleden wordt als vanzelfsprekend en noodzakelijk beschouwd.
De wijkgemeente moet zich herkennen in de op te stellen profielschetsen. Er zal dan ook een aantal gemeentemiddagen en/of avonden worden gehouden om de (wijk)gemeente te informeren. Daarnaast wordt ook via het kerkblad geïnformeerd.
- we spreken over de invulling van het pastoraat in de komende vacaturetijd. Een en ander wordt nader afgestemd. (zie bericht hieronder).
- Lieuwe Hiemstra sluit de vergadering met een avondgebed van Luther

Na 20 september - de vacaturetijd
Na het vertrek van ds. Verbaan zal ds. Priem als consulent fungeren. Hij zal zoveel mogelijk de kerkenraad bijstaan en begeleiden bij het beroepingswerk. Voor het pastoraat - het meeleven met ziekte, het leiden van kerkelijke begrafenissen, en wat dies meer zij - is ds. Van Dam bereid gevonden, nadat ds. Vroegindeweij te kennen heeft gegeven die rol niet langer te kunnen vervullen. Ds. Kees van Dam (56 jaar) is woonachtig in Ermelo en betrokken bij de Westerkerk. Hij is 15 jaar met zijn gezin zendingspredikant geweest in zuidelijk Afrika, momenteel ambulant- en interim predikant in de PKN en daarnaast professioneel coach en trainer. Zijn aanstelling namens de Algemene Kerkenraad is voor twee dagdelen per week.
In een van de volgende diensten of in het kerkblad zal ds. van Dam zich nader voorstellen. In principe neemt u bij ziekte of overlijden contact op met scriba Lieuwe Hiemstra, hij zal dan ds. Van Dam benaderen. Ook via de ouderlingen kunt u hem dingen doorspelen. De kerkenraad heeft met hem kennis gemaakt op de kerkenraad van september en ook zal hij 22 september bij het pastoraal teamoverleg aanwezig zijn. Bezoekwerk is, mits de betrokkene vooraf daarmee telefonisch heeft ingestemd en gepaste afstand wordt bewaard, naar de mening van de kerkenraad wel weer mogelijk. We menen zo een goede oplossing te hebben gevonden voor in de vacaturetijd.

Tenslotte
Elf jaar en drie maanden Ermelo. Er is van alles over te zeggen. Ik zet maar niet teveel woorden op papier. Er komt nu ik dit schrijf nog een avondmaalsdienst aan, een afscheidspreek en ontmoetingszondag. Een aantal momenten nog om woorden te delen. En bovendien: waar moet je beginnen, waar ophouden…...

Misschien is het wel goed te weten wanneer en waarnaar we vertrekken: als alles volgens planning loopt, verhuizen we maandag 21 en dinsdag 22 september naar Beatrixplein 10, 6713 PW Ede. De pastorie staat achter de Nieuwe Kerk aldaar, waarin ik op zondag 27 september om 14.30u zal worden bevestigd als wijkpredikant door collega ds. N. van den Houten. Ook daar zijn online-faciliteiten, ook daar kunnen maar een beperkt aantal mensen live aanwezig zijn.

We hopen u nog te treffen. Velen hebben me al treffende en hartelijke woorden per post of e-post doen toekomen. Veel dank daarvoor. Het voelt voor ons anders dan vorige keren – dan verhuisden we naar een andere provincie, nu zegt de tandarts: je kunt ook hier in de praktijk blijven hoor... We moeten zelf gaan ontdekken hoe het verder gaat... Maar mocht we elkaar niet meer treffen – het is tenslotte een rare en ook nare tijd – ik eindig zoals vaker op deze plek met mij dierbare woorden: In Christus verbonden!

Ook namens de huisgenoten,
PAV


12 september 2020

minder
Oude Kerk

Nieuws van rondom de Oude Kerk

29 augustus 2020  |  Zondag aan de orde
- Zondag 6 september is er een feestelijke kerkdienst. Chantal de Vries en Wyboud Kloppenburg zullen openbare belijdenis van hun geloof afleggen, en vervolgens zal zoon Aaron van Wyboud en Colinda Kloppenburg gedoopt worden. Als vertrekpunt voor de verkondiging hebben we naar aanleiding van de gesprekken die we het afgelopen jaar gevoerd hebben gekozen voor Psalm 139 en 1 Cor 13:12. Ook de liederen zijn met elkaar afgestemd.
- Een week later, zondag 13 september vieren we samen het heilig avondmaal. Persoonlijk vind ik het, hoe lastig ook, omdat maar een deel zal en kan deelnemen, waardevol dat met elkaar te vieren, voordat ik afscheid neem de zondag erna. We zullen, in het spoor van de KND, lezen over David en Jonathan, uit 1 Sam 20.

Diensten bijwonen:
Diensten in de Oude Kerk zijn online. Bezoeken van de kerkdienst op zondagmorgen kan tot maximaal 65 personen. Daarvoor kunt u reserveren op maandag- en woensdagavond van 19:00-20:30 uur via tel.: 06-48370155.
Het is ook de bedoeling dat u de kinderen voor de oppas- en kindernevendienst aanmeldt op dit nummer en daarbij aangeeft of het de oppas of de kindernevendienst betreft. De kindernevendienst begint tegelijk met de kerkdienst in de Hoeve.

Kinderoppas
Op zondag 6 september verzorgen Marieke Kievit en Melle van Nieuwenhuizen de kinderoppas. Op zondag 13 september neemt Marlina Blokland die voor haar rekening.

Kostersdienst
Fennie Wouda is koster op 6 en 13 september.

Schriftlezing
Op 6 september verzorgt Joke van den Berg de schriftlezingen. Stan van Bosbeek is lector op 13 september.

Hulpdienst Oude Kerk
Voor al uw hulpvragen kunt u terecht bij onze hulpdienst. Bel of e-mail gerust!
- Diaken Ida van Dam tel.55.89.34, e-mail dambos@planet.nl of
- Joke van den Berg tel. 0577 - 84.25.46, e-mail: jokeathomenew@xsyoumail.nl.

Verjaardagsfonds/bezoekdienst
Op dinsdagavond 25 augustus hebben we een inloopuur in de kerk gehad. De opbrengst van de ingeleverde enveloppen over juli en augustus bedroeg € 592,85. Hartelijk dank hiervoor. Onze volgende bijeenkomst is op dinsdag 29 september a.s. om 19.30 in De Hoeve. Ria van Herk

Trouwerij
Een heus gemeenteberaad en gemeentebesluit gingen eraan vooraf, maar nu zal het eerste huwelijk tussen twee mensen van gelijke geslacht worden ingezegend in onze oude kerk. Henk Pol, ouderling in onze wijkgemeente, en Piet van Veen, zelf voorganger in de Protestante kerk, beiden inmiddels thuisgeraakt in onze gemeente, zullen op 11 september in een eredienst die om 15.00u begint een zegen vragen over hun huwelijk. Ook nu gelden de corona-regels, maar de dienst zal on-line te volgen zijn. Wie hen wil feliciteren, schrijve naar: Oldenallerhout 68, 3845 EC Harderwijk.

Jubileum
Twee jubilea mag ik hier melden.
- Familie H. Vermeer-Molenaar vormden op 29 augustus een robijnen huwelijkspaar.
- Familie J.W. Van de Bunte-van Dort zijn op 8 september een zilveren huwelijkspaar.
We wensen beide families, hoe lastig het ook is in deze tijd iets te vieren, een mooi moment toe met of op afstand van allen die bij hen horen en Gods zegen voor hun toekomst.

Komt u nog op bezoek?
Enkele mensen hebben te kennen gegeven nog graag bezoek van mij te ontvangen. Ik begrijp dat, en ook die dat niet aangeven zou je willen spreken, en ik probeer er tussen de verhuisdozen door ruimte voor te reserveren, maar het is ondoenlijk van iedereen met wie je de afgelopen jaren een band hebt gekregen persoonlijk thuis afscheid te nemen. De afscheidscommisie zal in het kerkblad berichten over mogelijke momenten van afscheid in deze ook in dit opzicht lastige coronasetting.

Tenslotte
Een nieuw woord: warmhartigheid. Het Genootschap Onze Taal en het Oranje Fonds begonnen in juli een zoektocht om een leemte in onze Nederlandse taal op te vullen. Volgens de initiatiefnemers was er namelijk nog geen goed woord voor wat er gebeurt als twee mensen die elkaar niet kennen naar elkaar omkijken en er een voelbare band ontstaat. ‘Bijvoorbeeld wanneer iemand zijn boodschappen laat vallen en een voorbijganger helpt met oprapen. Of wanneer je met een lekke band langs de weg staat en iemand helpt deze te vervangen.’ Uit verschillende inzendingen – soco (samentrekking van sociaal contact) of plotsbond werd warmhartigheid gekozen.
Ik hoorde er een zinspeling in op de overbekende gelijkenis van de warmhartige Samaritaan – die niet voor niets ook symbool staat voor het werk en zelfs uitgangspunt vormt van het embleem van de landelijke diaconie! En nieuw woord én een positieve aspect van de 'coronatijd'......

Met een hartelijke groet,
PAV


29 augustus 2020

meer
Oude Kerk

Reserveren voor een plaats in de kerk: 06-48370155

17 augustus 2020  |  Er kunnen meer mensen weer naar de kerk. Er kunnen bij de huidige maatregelen 65 mensen in de kerk. Dat kan soms wisselen omdat per huishouding mensen bij elkaar mogen zitten.
Voorlopig vragen we u wel u te blijven aanmelden, op de bekende, maar hier nog maar eens herhaalde wijze:
Via een telefonische reserveringslijn kunt u zich opgeven om bij de dienst aanwezig te zijn.

Het nummer is 06 48370155, dit is alleen mogelijk op de maandag- en woensdagavonden van 19.00 - 20.30 uur. Buiten deze tijdstippen is de telefoon niet bemand.

Het is ook de bedoeling dat u ook de kinderen voor de oppas- en kindernevendienst aanmeldt op dit nummer en daarbij aangeeft of het de oppas of de kindernevendienst betreft. De kindernevendienst begint tegelijk met de kerkdienst in de Hoeve.

Over het zingen worden ook nieuwe regels aangereikt, die we als kerkenraad nog moeten bestuderen. Tot die tijd geldt: Er wordt niet gezongen. Meeneurien is toegestaan. De liederen worden op de beamer getoond en evenals in de online uitzending zal een opname uit het verleden in de kerk worden afgespeeld.


17 augustus 2020

meer
Website ontwikkeling: Exitus ICT