Lees voor
Zoek
Home > Oude Kerk > Activiteiten

Activiteiten


27
NOV
zondagmiddag 27 november om 17:00 uur
Oude Kerk

Herstart middagdiensten met een Vesper


Gemeenschappelijke middagdienst


Na meer dan tweeëneenhalf jaar van stilstand krijgen vanaf deze maand de voorheen gebruikelijke gezamenlijke middagdiensten op de tweede en vierde zondag van de maand weer gestalte.
De eerste middagdienst in de Oude Kerk is op de eerste zondag van advent, zondag 27 november.
De dienst krijgt de vorm van een vesper. Dominee A.S.L. Woudenberg uit Harderwijk is de voorganger en het vocaal ensemble Capella Fontana zal een belangrijk aandeel aan de dienst leveren. Organist is Gerrit 't Hart. De aanvang van de dienst is om 17.00 uur.



Deel op Deel op

Details

zondagmiddag 27 november om 17:00 uur
Oude Kerk

Zoek activiteit

Van
Tot
Zoek

Activiteiten

08
FEB

Liturgie dienst 8 februari 2026

Liturgie morgendienst zondag 8 februari 2026 (Oude Kerk, Kerk en Schooldienst met de Margrietschool)
Thema: Helden

Welkom door de kinderen van de Margrietschool

Stilte
Zingen: Psalm 146c:1, 5 (Liedboek 2013) – Alles wat adem heeft love de Here

Votum en groet
Zingen: Lied 836 :1, 3, 4 (Liedboek 2013)– O Heer die onze Vader zijt

Leefregel: 10 geboden in kindertaal
Zingen: Hemelhoog 299:1, 2 – ‘k Heb Jezus nodig, heel mijn leven

Filmpje Edje
Terugblik op de week (over de verhalen van David en Goliath, Mirjam en het meisje uit het verhaal van de genezing van Naäman)
Zingen: Dapper als David

Gebed om de opening van het Woord
Schriftlezing: Johannes 6:1-14 (Bijbel in Gewone Taal)
Zingen: Vijf broden en twee vissen (Elly en Rikkert)

Verkondiging

Kinderen Margrietschool zingen: Helden (Elly en Rikkert)

Dankgebed en voorbeden
Mededelingen door de ouderling van dienst
Inzameling van de gaven
Tijdens de collecte luisteren we naar Superheldenmoed (Trinity)
Zingen: Hemelhoog 61:1, 2 – De Here zegent jou

Zegen
 
zondag 8 februari 2026 9.00 en 10.30 uur
Oude Kerk
Meer informatie

minder
10
FEB

Kerk en Israël: Het gebed als offer – leren van de Joodse gebedstraditie

Het gebed als offer – leren van de Joodse gebedstraditie
Wie luistert naar de manier waarop een ander bidt, kijkt zo iemand in zijn hart. Om de Joodse geloofsbeleving te leren kennen, willen we luisteren naar het gebed zoals dat in de synagoge klinkt. Het synagogale gebed bij uitstek is het “Achttiengebed” dat orthodoxe Joden driemaal daags bidden en dat nauw verwantschap toont met het Onze Vader, dat in principe ook een Joods gebed is.

Het goed verstaan van de diepte en rijkdom van het gebed is alleen mogelijk als we het verbinden met het begrip offer. De Joodse denker A. J. Heschel merkt op: “Het gebed is offer”. In Psalm 141: 2 lezen we dan ook: “Laat mijn gebed als wierook zijn voor U, en het heffen van mijn handen als een avondoffer”. Het begrip offer is een moeilijk thema, maar het voert ons wel tot het hart van het gebed. In deze lezing gaan we daar dieper op in en de vraag is wat we kunnen leren van de Joodse gebedstraditie. Wellicht kan deze bijeenkomst een inspiratiebron vormen voor uw eigen gebed!

Datum: Dinsdag 10 februari 2026
Spreker: Ds. Jacco Overeem; medewerker Kerk en Israël PKN, Utrecht

Alle bijeenkomsten worden gehouden in:
Plaats: Westerkerk, Oude Nijkerkerweg 4; 3853 JS Ermelo
Tijd: 20.00 – 21.30 uur; kerk open 19.30 uur
Koffie/thee voor en na de lezing
Toegang: vrij; collecte voor het bestrijden van de onkosten.

Voor meer informatie of vragen, kunt u contact opnemen met mevr. N. Kommers. Email:p.a.kommers@planet.nl.

Overige bijeenkomsten op:
20.00 uur - 21.30 uur
Westerkerk, De Vleugel
Meer informatie

meer
04
MRT

Elke woendag koffie en ontmoeting

elke woensdagmorgen 10:00 uur
De Hoeve
Meer informatie

meer
Website ontwikkeling: Exitus ICT